Adatkezelési tájékoztató

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.

Tisztelt Vásárlóink! A Dr. Hummel Mikrorostos és Nanorostos Gélek alapanyaghiány miatt átmenetileg nem elérhetőek. A termékeknél kérhetnek e-mail értesítést, arról, ha újra kaphatóak lesznek. Megértésüket köszönjük!

Mi a jobb, a gőzfürdő vagy a szauna?

Mi a jobb, a gőzfürdő vagy a szauna?

Az élet nem szól másról, mint a víz megtartásáról. A testünk víztartalma, ha jó erőben vagyunk, 60%. Években túl a 60-on, ez lecsökken 50% alá. Az életünk során folyamatosan csökken a víz aránya bennünk. Annál tovább élünk, minél tovább képesek vagyunk 50% felett tartanunk a bennünk lévő vizet. Ez a hosszú élet igazi titka!

Kétfajta víz van bennünk. Az egyik folyik és old, sima folyadék. A vérünkben és a sejtek közötti járatokban van ilyen típusú folyékony víz. Ennek a feladata a sejtjeink táplálékkal való ellátása és a szükségtelen anyagok, nevezzük salakanyagoknak, a sejtektől való elszállítása. Mindkét feladat fontos a szervezet számára. Ez a fajta folyékony víz kb. 15% az összes víztartalmunkhoz viszonyítva.

A másik fajta víz, ami bennünk van, nem folyik. Ez kocsonyás, géles állagú, a tudomány hidrogélnek nevezi. A tudományos közlemények nagyon népszerű anyagai lettek a hidrogélek. Ezt is a hölgyeknek köszönhetjük! Felfedezték, hogy a bőr kisimulásának nincs jobb módja, mint a hidrogélek bőr alatti használata. Nincs olyan hölgy, aki ne halott volna a hyaluronsavról vagy a kollagénről, mint a leggyakrabban használt hidrogélek alapanyagáról. E hidrogélek több, mint 80%-a víz, hidrofil rostok kötik és tartják meg ezt a nagy mennyiségű vizet.

Én egy másfajta hidrofil rostot találtam 30 évvel ezelőtt, egy cellulóz alapú rostot, ebből készítettem egy ehető hidrogélt, termék is készült belőle.

A bélfal belső felületét ugyanolyan epidermisz sejtek alkotják, mint a bőrnél. A bél esetében viszont nem a ráncok okozzák a gondot az idő haladtával, hanem a sejtek közötti rések. Ha növekszenek a rések a sejtek között, akkor növekszik a bél áteresztő képessége. Sajnos ez meg nehezen kezelhető betegségekhez vezethet.

Most már akkor tudjuk, hogy a sejtjeinkben hidrogél állapotú a víz. Tehát a maradék 85% víz, ami bennünk van és nem folyik, hidrogél. Erre a típusú vízre kell vigyáznunk, ha nem akarunk gyorsan megöregedni. Ezért is olyan sikeres mindkét Dr.Hummel gél belső hidrogélként való használata.

A szaunával kapcsolatban most két fontos tulajdonságát emelném ki a hidrogéleknek.

1.    Olyanok, mint a ragasztók, mindent képesek magukhoz “ragasztani”. Aztán nehéz belőlük kivenni azt, ami beléjük került.

2.    Hő hatására veszítenek a megtartott víz mennyiségéből.

Nézzük a salakanyagok eltávolítását!  A sejtjeinkben ragasztószerű víz van, de ne egy erős ragasztót képzeljünk el, hanem egy gyengét! Ebből csak úgy vehetjük ki a kissé hozzáragadt salakot, ha “bő vízzel öblítjük”, a sejt esetében ez azt jelenti, hogy jó az áramlás, jó a vérkeringés. A feladat tehát a jó salaktalanításnál, hogy vegye körbe a sejteket bőséges vízcsere.

A szaunában is, és a gőzkamrában is, felhevül a testünk, vagyis fokozódik a vérkeringésünk, eddig mindkettő: ötös!

De mi van a salak eltávolításával?

A szaunában alacsony a páratartalom, és a verejtékünk elpárologva gőzzé alakul. Nem lesz annyi verejtékünk, ami körül venné a sejtjeinket. Másrészt a gőz nem jó oldószer, nem tudja magával vinni a salakot.

A gőzkamrában magas a páratartalom, nem tud elpárologni a verejtékünk, hanem folyadékként végigfolyik rajtunk, amitől könnyen megszabadulhatunk. A verejtékünk mennyisége is bőségesebb, mint a szaunában.

Van még egy fontos különbség a szauna és a gőzkamra között. Amíg a gőzkamrában 45 fok hőmérséklet szokott lenni, addig a szaunában ez bőven lehet akár 40 fokkal is magasabb. Vagyis nagyobb a hidrogélek roncsolódásának esélye.

De, ami a gőzkabin legnagyobb előnye a bőr fiatalításában, hogy a gőz lecsapódik a bőrünkön. Telitett gőz van a kabinban 45 fokon, de a testünk hőmérséklete 37 fok körül van. Ez azt jelenti, hogy a bőrfelületünk hőmérséklete a telitett gőz harmatpontja alatt van, tehát a víz kicsapódik a bőrünkön. A kicsapódott víz desztillált víz tisztaságúnak tekinthető. Tocsog a bőrünk a desztillált vízben. Nincs jobb oldószer a desztillált víznél! Kell ennél jobb oldószer a verejtékkel kijövő salaknak?

A desztillált víznek a legmagasabb a gőztenziója. Ez azt jelenti, hogy tőle a legkönnyebb vizet kapni bármilyen vizes oldatnak, ami a közelben van. Vagyis nincs jobb lehetősége a vizet vesztett hidrogélnek víz visszanyerésre, min a desztillált vizes környezet. Bőrsejtjeinkben lévő hidrogélek a hiányzó víztartalmukból nyerhetnek vissza valamennyit a bőrünkön folydogáló desztillált vízből. A legjobb módszer ráncok simítására!

Ha csak az arcunkat akarjuk simítani otthon, akkor törölközőt téve a fejünkre, egy tál forró víz fölé hajolva, várjuk meg még tocsog az arcunk a víztől. Néhány perc alatt több ráncot is ki simíthatunk.

Tartalomhoz tartozó címkék: Cikkek
Az oldal tetejére