Adatkezelési tájékoztató

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.

Milyen ételekkel tudjuk csökkenteni a vírus káros hatásait?

Dr. Hummel Zoltán
2021. 04. 01. 16:37:06
Milyen ételekkel tudjuk csökkenteni a vírus káros hatásait?

Nincs-e valami olyan lehetőség, hogy az ételeink megválogatásával, és életforma váltással akadályozzuk a vírus terjedését? 

Nagy versenyfutás folyik a vírussal. Sikerül-e beoltani a lakosság legnagyobb részét, mielőtt megjelenne egy még az eddigieknél is veszélyesebb vírus mutáns. Ez most a legaktuálisabb feladatunk, nem késlekedhetünk! 

Állatorvos barátomtól hallottam, hogy náluk az állattenyésztésben általában maguktól lecsengenek a járványok. Néhány nap alatt az állatok egyharmada elpusztul, egyharmada tántorog, egyharmada meg túléli, mintha mi sem lett volna. Mikor vége van a járványnak, utána kísérletezhetnek a különböző vakcinákkal, aztán a sikeressel olthatják az állományt megelőzésképpen.

Gondolom, mi emberek, ezt nem mertük volna bevállalni! Belementünk a gyors vakcinázásba és versenyt futunk a mutációkkal. 

De nincs-e valami olyan lehetőség, hogy az ételeink megválogatásával, és életforma váltással akadályozzuk a vírus gyors terjedését? 

Már sokat foglalkoztunk azzal, hogyan erősíthetjük az immunrendszerünket, most itt van az a pillanat, hogy erről való tudásunkat összeszedjük! 

Az immunrendszer kutatásakor a nagy magyar kutató, dr. Béres József, sokat tett annak a felfedezésével, hogy az immunrendszer jó működéséhez nélkülözhetetlen a jó nyomelemellátás. Ezek után már biztosan sokan szedjük a nyomelemeket, ásványi sókat a vitaminok mellett. Ez a kiindulás! 

Azt is tudjuk, hogy az immunrendszer jó működése nagyban függ a jó vérkeringéstől is. Az ellenanyagok a nyirok kapillárisokban érik el a célállomásukat, vagyis a kórokozóknak a támadási helyét. A nyirokkapillárisok együtt futnak az artériás és vénás kapillárisokkal. Ha bennük jó a vérkeringés, akkor az immunanyagok elláthatják maradéktalanul a feladatukat. Ez egy fontos feltétel! Azt is tudjuk már, hogy a vérkeringésünket hogyan tudjuk felgyorsítani. Intenzív mozgással! Nem kell sokáig, rövid ideig is elég, de intenzívebb legyen a napi átlagos mozgásnál. Időseknél elég lehet az is, ha napi 20 guggolást végeznek. (Ha még tudnak, ha nem, akkor sétáljanak.)

Azt is tudjuk, hogy a nyirokerek a 70%-a a bélcsatorna falát hálózzák be. Vagyis az immunrendszer anyagainak 70%-ra ott van szükség. Ezért is mondják, hogy az immunrendszer 70%-a a belekben van

Ezek szerint, hogy mi van a belekben, vagyis mit eszünk, annak óriási jelentősége van az immunrendszer szempontjából.

A főzésről azt tartották régebben, hogy a magas hő árt a vitaminoknak. Gondolom, elsősorban a C-vitaminra gondoltak, mert a főzés után hamar megbarnult az étel, oxidálódott. Azt pedig már régóta tudjuk, hogy az oxidációt a redukáló C-vitamin gátolja. Kiderült aztán, hogy nem a C-vitamin az ételekben lévő fő redukáló, vagyis oxidációt gátló összetevő, hanem a redukáló hidrogén! 

A redukáló hidrogén koncentrációja elektródákkal mérhető mennyiség. Tehát könnyen kontrollálható az ételeinkben a jelenléte. A vele történő mérések tapasztalatai azt mutatják, hogy hidrofil felszínek közelében található. Hidrofil felszínek lehetnek hidrofil rostok felszínei, sejtmembránok felszínei, makromolekulák hidrofil régiói. A hidrofil felszínen különleges vízszerkezet jöhet létre, amely szerkezet képes csapdába ejteni a redukáló hidrogéneket, amelyek viszont könnyen kiszabadulhatnak e csapdákból. 

Miért fontos a redukció, vagyis az oxidáció gátlása? A fontos felületeket bevonó redukáló vízszerkezet védi az oxidációktól az alatta lévő felületeket. Az oxidáció a biológiában is öregedést jelent. Az biológiai felület oxidációja sérülést jelent, és a sérülések a kórokozók támadáspontjai. A redukáló felület tehát megvéd az öregedéstől és a betegségektől! 

A magas hőfokon történő főzésnél sérülnek a redukáló felületek. Az intenzív főzés támogatja az oxidációt! Elvileg a nyers ételek fogyasztás lenne a redukció szempontjából a legjobb. De ott meg az a gond, hogy az emésztés folyamán nem igazán tudunk hozzáférni azokhoz a felületekhez, amelyek sok redukáló hidrogént adnának nekünk. A nyers ételt fel kell tárni! Két formája lehet a feltárásnak. Egyik módszer az aprítás például turmixgéppel. Az alapos aprítás feltárja a friss zöldségek és gyümölcsök azon felszíneit, rostjait és membránjait, amelyek nagy redukáló hidrogén mennyiséget tudnak leadni. Smoothie-knak is nevezik az így elkészített italokat, melyeket 1-2 órán belül elfogyasztanak. 

A másik módszer a szuvidálás. Ez a fajta főzési eljárás alacsonyabb hőfokon és oxigénmentes körülmények között, vákuum zacskókban történik. A vákuummal leszívjuk az oxigént, az alacsony hőfokon pedig fellazítjuk a rostokat, hogy megpuhuljon az étel és az emésztőnedvek eljussanak a fellazított rostok felszíneihez. 

Írtam egy szakácskönyvet, melyet az Örök Egészség Szakácskönyvének neveztem. Ebben smoothie receptek és szuvidálással készült ételek találhatók. Az ételek összeállításánál a Ketogén Diéta elveit is felhasználtam. Ennek a fontossága a következő részben válik világosabbá. 

A szakácskönyvem írásánál megfogalmazódott bennem egy új fogalom, úgy neveztem, hogy a Bioreduktív Táplálozás (angolul: Bioreductive Diet). Ennek az a lényege, hogy a táplálékaink elkészítésénél figyeljünk arra, hogy az elkészült ételekben a fogyasztó lehetőleg minél több redukáló hidrogénhez jusson az étel elfogyasztásával. A redukáló hidrogén megvéd az öregedéstől és a betegségektől, azzal, hogy akadályozza bennünk az oxidációt. Nemcsak a baktériumok, de a vírusok sem találnak sérült felületet, amit megtámadhatnak. 

A hidrofil felületek redukáló hidrogénjein kívül van más hidrogénforrás is. Ez pedig maga a jótékony bélflóránk. A jótékony bélflóra mikrobái a prebiotikumok erjesztése folyamán redukáló hidrogéneket termelnek. Ez redukálóvá teszi a béltartalmat! 

A redukáló hidrogénen kívül létezik egy másik védelmezője is a béltartalomnak. Ez pedig nem más, mint az epesav. Az epesavaknak azon kívül, hogy részt vesznek a zsíranyagcserében, fontos funkciójuk az is, hogy a vékonybél teljes szakaszát fertőzés mentesen tartsák a vírus- és baktériumölő tulajdonságaik révén. 

A nagyon fontos epesav kutatásairól híres magyar belgyógyász, dr. Légrády Péter: Tojás Táplálkozás Egészség c. könyvéből idézek a következőkben. 

Az epesavak azokat a vírusokat is képesek elpusztítani, melyek külső fehérjeburokkal, peplonnal rendelkeznek. (A vírus-meghatározás első lépése 1953-óta – amikor is Theiler a sárgaláz vírusának kutatásakor felfedezte e hatást.)”

Saját tapasztalatunk: rendeződött epesavforgalom mellett az addig gyakran föllobbanó herpeszek többé nem jelentkeztek.

Jó lenne a koronavírusok esetében is megvizsgálni az epesavak vírusölő képességét! (H.Z.) 

A baktériumokra is hatnak az epesavak.

„Az epesavak az endotoxinok hatástalanítása révén komoly szerepet játszanak a szervezet védelmében.”

Légrády doktor szerint naponta legalább kétszer ki kell üríteni az epehólyagot, hogy megakadályozzuk vele a bélben keletkező fertőzéseket, a vírusok és baktériumok elszaporodását. Tehát nemcsak az emésztés, de a bélcsatorna csírátlanítása szempontjából is fontosak számunkra az epesavak. Azt javasolta Légrády doktor a könyvében, hogy reggelire együnk egy 3 tojásból készült rántottát, vagy főtt, vagy lágytojást. Abban elég zsír van, hogy az epehólyagot összehúzza és kiürítse. 

Jómagam már jó ideje a zsírban gazdag Ketogén Diéta híve vagyok. Ha eszerint táplálkozunk, akkor kellő mennyiségű epesav kerül a bélcsatornánkba, hogy azt épen tartsa. Az epehólyag ürülése szempontjából elég a napi két zsírban bőséges étel elfogyasztása, mert jobb, ha tele van az epehólyag, és akkor ürül. 

Felsorolok néhány zsírban gazdag ételfajtát: tojás, tejföl, tejszín, sajt, szalonna, tepertő (krém), szalámi, sertéstarja, csülök, sertésborda, máj, bacon…

Dr. Légrády Péter nem volt sikeres kutató, mert éppen a koleszterin hisztéria (tojás ellenesség) kellős közepén próbálta publikálni munkáit, amikor a szakmabeliek a koleszterin hipotézis hívei voltak. Az ő munkája pedig pontosan ezt a hipotézist döntötte volna le. 

Összegezve: igyunk redukáló hidrogénben gazdag smoothie-kat!( Mindig tegyünk bele egy evőkanál Dr.Hummel gélt, mert így tovább tart a redukáló képesség!) Lehetőleg szuvidálva főzzünk, ez a főzés bioreduktív formája! Részesítsük a ketogén diétát előnyben, hogy ürüljön az epehólyag!

Tartalomhoz tartozó címkék: Cikkek
Az oldal tetejére