Adatkezelési tájékoztató

Weboldalunk az alapvető működéshez szükséges cookie-kat használ. Szélesebb körű funkcionalitáshoz (marketing, statisztika, személyre szabás) egyéb cookie-kat engedélyezhet. Részletesebb információkat az Adatkezelési tájékoztatóban talál.

Miért különbözhet a biológiai kor az azonos időben születetteknél?

Miért különbözhet a biológiai kor az azonos időben születetteknél?

A biológiai korunk lehet több is, kevesebb is az aktuális, naptár szerint számított korunktól.

 

A legújabb kutatások szerint legalább 25 olyan metabolit (salakanyag) található a szervezetünkben, amelynek a felhalmozódása meghatározza a biológiai korunkat. (Mondhatjuk a metabolitokra, hogy salakanyagok, mert végül is oxidációk eredményei.) A biológiai korunk lehet több is kevesebb is az aktuális, naptár szerint számított korunktól.

Hiába telik el ugyanannyi idő a születésünk óta, ha több salakanyag halmozódik fel a szervezetünkben, öregebbnek látszunk, és többször lehetünk betegek, mint azon hasonló korúak, akikben kevesebb salakanyag halmozódott fel ugyanannyi idő alatt.

A további kutatások azt mutatták, hogy elég akár 3 féle salakanyag molekula meghatározása a vérünkből, és egy egyszerű teszt alapján megmondhatjuk, hogy mennyi a biológiai korunk.

Hogyan érhetjük el tudatos életvitellel, hogy kevesebb salakanyag rakódjon le bennünk?

Javítanunk kell a vérkeringésünket! Ugyanis a vér szállítja el a sejtjeinktől a salakanyagokat. Két szervünk választja ki a vérből a salakot, egyik a vese, a másik a bélrendszer. A kisebb salakanyag molekulákat a vese választja ki, míg a nagyobb molekulákat a bélfal vénás kapillárisaiból szívja vissza a bélnyálkahártya. Aztán a bélnyálkahártyából kerül a béltartalomba, majd onnan ürítjük ki véglegesen a szervezetünkből. A bélnyálkahártya egy ragadós, nyálkás anyag, amely jól megköti és magával viszi a nagyobb salak molekulákat. A bélnyálkahártya az egész bélcsatorna falát lefedi. (A bélnyálkahártya nemcsak a salak eltávolításánál fontos, de a tápanyagok szervezetbe juttatásánál is. Ekkor a bélnyálkahártya adja át a bélfal artériás kapillárisaiba a béltartalomból felszívott tápanyagokat és ásványi anyagokat.)

A bélnyálkahártyát alkotó nyálkát a bélfal termeli, úgy, hogy hosszú mucin molekulákat állít elő, amely sok vizet képes megkötni és a mucin szálakhoz kötött víz nyálkás, géles jelleget ad a közegnek.

Mi a jó salaktalanítás titka tehát? Fokozzuk a vérkeringést és sok rostos táplálékot fogyasszunk, ugyanis a rostok megfőzve és megrágva nyálkás, géles jellegű közeggé alakítja a béltartalmat. Ezáltal több salak molekula rekedhet benn e nyálkás közegben.

A vérkeringést már tudjuk, hogyan növeljük: rendszeres edzéssel, testmozgással! De tudjuk-e hogyan növeljük a béltartalom géles állagát?

Több rostos táplálék fogyasztásával! Erre a célra a legmegfelelőbbek a párolt és főtt rostos zöldségfélék. A gyümölcsök is jók, elvileg, de bennük a cukortartalom alattomos. A főzés és párolás azért kell a zöldségek esetében, hogy az emészthetetlen cellulóz rostok egymástól szétváljanak és így több vizet tudjanak maguk közé zárni, vagyis nyálkásabbá válni.

Életem nagy szerencséje, hogy találtam egy olyan cellulózrost-forrást, amelyeket nem kell főzni, mert már eredetileg is molekulárisan egymástól elválasztott állapotban léteznek. Ezek a cellulóz rostok néhány nanométer vastagságúak, ami összehasonlítható a vízmolekulák méreteivel (kb. 0,3 nm), míg szálirányban tízezerszer hosszabbak e rostok, így rengeteg hozzákötődött vízmolekulát képesek együtt tartani. Nagyon jó nyálkás gél készíthető ezekből a nanométer méretű rostokból.

Leírhatjuk tehát, hogy találtunk egy olyan géles anyagot a cellulóz nanorostoknak hála, amelyek nagyon hasonlóak a szintén nanorostos mucin szálakhoz, amelyek a bélnyálkahártyát képezik. Az általam kifejlesztett nanorostos cellulóz gél tehát tekinthető a bélnyálkahártya pótlásának. Ha hiányos vagy kevés a bélnyálkahártya a salaktalanítás feladatának ellátására, akkor van egy lehetőségünk a salaktalanítás fokozására a nanorostos gél fogyasztásával.

Még valamit kell tudnunk a salaktalanításról. A szervezetünk nappal mozog és táplálkozik, éjjel nyugalomban van és salaktalanít. A salaktalanítás annál jobb, minél nyugodtabban és minél többet alszunk.

A bélnyálkahártyának is kétféle funkciója van. Nappal a táplálást segíti és az artériás keringéssel van aktívabb állapotban, míg éjjel a salaktalanítást segíti és a vénás keringéssel van inkább kapcsolatban.

A Dr.Hummel Nanorostos Gélt is kétféle funkció segítségére használhatjuk. Reggel fogyasztva a tápanyagok, vitaminok, ásványi anyagok felszívódását segítjük vele, míg este bevéve a salaktalanítást.

Minden magasabbrendű szervezetben megtalálhatóak a különbözőféle nyálkahártyák. A természet egyik csodája a szervezetek működése szempontjából. Nem ragadnak meg benne véglegesen a különféle molekulák, vagy mikrobák, csak ideiglenesen ragadnak a nyálkás közegben. Bármi is kerüljön e közegbe, sok vízmolekulából álló tömeg tapad hozzá lelassítva a mozgását. A felszívódásnál például a felszívódást lassítva elnyújtja azt. Tudjuk jól, hogy a cukor, de akár a vitaminok felszívódása is akkor jó a szervezetnek, ha elnyújtott. Ugyanígy előny a folyamatok lassítása a salaktalanításnál, hagy időt a salak eltávolításának. Ezidő alatt pedig nem szívódik vissza a szervezetbe a diffúzió által a salak.

Tartalomhoz tartozó címkék: Cikkek
Az oldal tetejére